A hatévenkénti általános tisztújítás keretében a Tolna-Baranyai Evangélikus Egyházmegye esperesét, Szabó Vilmos Bélát és Andorka Árpád egyházmegyei felügyelőt ismételten megválasztották.

Az ünnepélyes beiktatás 2012. június 30-án a paksi evangélikus templomban zajlott le, melyet Gáncs Péter elnök-püspök, a Déli Evangélikus Egyházmegye püspöke végzett.

Az egyházmegye lelkészein kívül jelen voltak többek között más egyházmegyék esperesei, az egyházmegye korábbi esperese, a református testvéregyház Tolna megyei esperese és gondnoka, valamint a paksi református lelkész.

A beiktatáson képviseltette magát a városvezetés is, Hajdú János polgármester és Tell Edit alpolgármester asszony. Az ünnepséget egyházmegyei közgyűlés követte, melynek keretében a jeles vendégek köszöntötték az újjáalakult egyházmegyei elnökséget.

Az alkalom közös ebéddel zárult.

Szöveg és fotók: K.I.Gy.