Gyülekezeti munkák

A zavartalan egyházi élet biztosítására különböző munkák adódnak, amelyekben minden gyülekezeti tag részvétele kívánatos. Szükséges, hogy mindannyian a jó gazda szemével lássuk meg a templom-, a parókia-, az iskolaépületben és környezetében s a temetőben adódó tennivalókat.

Vannak ismétlődő feladataink és tervezett nagyobb egyedi munkáink, ezenkívül néha kármentesítő tennivalóink.

Évenként végzendő munkáink:

• tavaszi nagytakarítás a templomban
  • parkrendezés, bokrok, fák metszése, kertásás
  • lomtalanítás
  • rendszeres fűnyírás
  • őszi takarítás, a lehullott levelek elszállítása
  • besegítés a hóeltakarításba
  • a különböző egyházi rendezvények előkészítésében és lebonyolításában való részvétel

A szakértelmet igénylő kisebb munkákat (főleg lakatos- és villamos munkákat) tettre kész gyülekezeti szakembereink végzik el.

A nagyobb, vállalkozók által végzett munkákhoz az esetlegesen szükséges segédmunkát is saját erőből biztosítjuk.

2010.december

Koch József
gondnok

Tetőcsere 2010 július