Bibliaóra

Ajánló a gyülekezeti bibliaórákhoz

Az istentiszteleti alkalmak mellett a másik, heti rendszerességű „plenáris” gyülekezeti összejövetelünk a felnőtt bibliaóra. Ez az összejöveteli forma a magyarországi evangélikus gyülekezetekben általános gyakorlatként igen régen működik, és egyfajta „interaktív” istentiszteletként is megfogalmazható.

A mi gyülekezetünkben is jellemző a bibliaórákon a domináns lelkészi vezetés melletti gondolatcsere a biblia világáról, azaz teremtő Istenünk emberhez intézett szavainak értelmezése, magyarázása, a mai világunk számára való lefordítása.

A nagyon izgalmas, esetenként komoly morális problémákat felvető, feszegető kérdések kapcsán kibontakozó viták igazi lelki és szellemi felüdülést nyújtanak a résztvevőknek.

A változó gyülekezeti érdeklődést kiváltó bibliaórák a gyülekezeti teremben – a nyári időszakot kivéve – szerdánként 17 és 18 óra között elérhetőek mindenki számára, akinek kérdései, illetve gondolatai vannak Isten és ember közötti kapcsolatról.

Szeretettel és nyílt szívvel várunk mindenkit, gyülekezeti tagot és nem gyülekezetei tagot egyaránt.
Jöjjön el Ön is, kutassuk együtt ezt a világot a Paksi Evangélikus Gyülekezet bibliaóráin!

Pálmai István
felügyelő