2014. január 20-ával kezdődő héten immár hagyományosan tartották a paksi egyházak az ökumenikus imahetet. Minden évben más-más felekezet templomában kerül sor e szép alkalmakra. Idén a római katolikus templomban gyűltünk össze esténként, s kulcsoltuk imára kezünket.

Hétfőn a református, kedden a pünkösdi, szerdán az evangélikus, csütörtökön a katolikus, pénteken pedig a baptista egyház lelkésze hirdette az igét, s látott el bennünket útravalóval. A gyönyörű bibliai magyarázatok segítséget nyújtanak mindennapi életünkre. A gyülekezet kivetítőn olvasva énekelte a csodálatos énekeket.

Emelte az esték szépségét és színvonalát, hogy minden este az adott gyülekezet kórusa is szolgált, egyházi kórusművek előadásával.

A tartalmas hetet agapé zárta. A katolikus gyülekezet látott vendégül bennünket. Hangulatos hóesésben sétáltunk át a záró istentisztelet végén a templomból az iskola ebédlőjébe. A gazdagon megterített asztalok mellett hittestvéreinkkel beszélgetve zárhattuk le, hálát adva Istennek, a paksi imahetet.

Ökumenikus-imahét-2014-Összkar-Himnusz-kimenő-orgonajáték-Király-István.mp3

Schukkert Ádámné