A 2013. évi ökumenikus imahét hétfőtől péntekig zajló istentiszteletein az öt felekezet lelkészei felváltva szolgáltak templomunkban. Hétfőn Lenkei István református lelkész, kedden Csősz István plébános, szerdán Szabó Vilmos Béla ev. esperes, csütörtökön D. Nagy Tamás pünkösdi, pénteken Vasadi Teodor baptista lelkész hirdetett igét.

A református, a katolikus és evangélikus kórus, a pünkösdi gyülekezet duója hangszer-kísérettel, valamint a baptista férfikar szolgált egy-egy alkalommal, majd a záró istentiszteleten az egyesített kórus Purcell: Vége van már a szolgaságnak kezdetű kánonját énekelte Simon Péter vezényletével.

Az oltári szolgálatot lelkészeink közösen látták el. Orgonán Koch Boglárka evangélikus kántor játszott. Az imaheti sorozat szeretetvendégséggel ért véget.

A képeket Szénégető Szabolcs, református presbiter készítette január 25-én.

Szöveg: Kochné Inotai Gyöngyi