Konfirmáció

Konfirmációs óra

Időpontja: péntek, 17 óra

A konfirmációra készülő, általában 7. osztályos (13 éves) gyermekek járnak konfirmációs előkészítésre szeptember közepétől, hogy aztán húsvét után egy-két héttel a konfirmációi istentiszteleten a gyülekezet előtt számot adjanak tudásukról, valljanak hitükről, s első alkalommal részesülhessenek úrvacsorában.

Konfirmáció

A konfirmáció két részből, a konfirmációs vizsgából és az úrvacsorai istentiszteletből áll.

Ezzel a gyülekezet felnőtt tagjai sorába fogadja jelképesen a fiatalokat. Szokás szerint erre az alkalomra a konfirmandusok családja díszíti a templomot.

Konfirmandus tábor Kismányok 2016. ápr. 8-9.

Kismányokon voltunk az idei konfirmandusokkal, hogy együtt készüljünk lelkileg és közösségileg is az idei konfirmációra.

Konfirmáció a gyülekezetben
Létrehozva: 2017. április 30. » Címkék: Konfirmáció, Konfirmáció beszámolók

2017. április 30-án volt konfirmáció a Paksi Evangélikus Gyülekezetben.

Kilenc ifjú vallotta meg Jézus Krisztusba vetett hitét valamint hogy megismerte Evangélikus Egyházunk alapvető tanítását Ezt követően részesültek először az Úr szent vacsorájában.

Isten Szentlelke világosítsa és erősítse meg ezeket az ifjú konfirmandusokat egész életük során!

Fotók: Zuschlag János

Nepp Éva lelkész

Konfirmáció 2016
Létrehozva: 2016. június 15. » Címkék: Beszámolók, Konfirmáció beszámolók

Fotók: Kern László

Konfirmáció 2015
Létrehozva: 2015. május 6. » Címkék: Beszámolók, Konfirmáció beszámolók

Barad Réka és Zoltán György felvételei a 2015. április 19-i konfirmációról

Képek a 2014-es konfirmációról
Létrehozva: 2014. június 4. » Címkék: Beszámolók, Konfirmáció beszámolók

Képbeszámoló a 2014. április 27-ei konfirmációról. Ádám egyúttal a templomunkról és készített felvételeket,
ezeket "A templom" című aloldalunkon lehet megtekinteni.

Fotók: Plézer Ádám

Képek a konfirmációról
Létrehozva: 2012. május 9. » Címkék: Ifjúság, Beszámolók, Konfirmáció beszámolók

A 2012. április 15-i konfirmáción készült képeket szeretettel ajánljuk az érdeklődőknek.