Szép hagyomány egyházunkban az adventi gyertyagyújtás.

Idén 2015. november 28-án került sor e szép eseményre.

A bejáratnál felállított gyönyörű adventi koszorú szépségével már megállásra késztette az embert. Az orgona hangja betöltötte a teret, s örömteli várakozással foglalták el helyüket gyermekek, fiatalok s idősek egyaránt. Ilyenkor hagyomány már az is, hogy kis műsor színesíti az istentiszteletet.

Lelkésznőnk csodálatos igehirdetése mellett szerepeltek hittanos gyermekek, a zeneiskola növendékei, Racskó Eszterke énekelt, Koch Boglárka kántorunk orgonált és fellépett gyülekezetünk kórusa is.

Az ünnepi hangulat beteljesedését az jelentette, amikor lelkésznőnk kíséretében két kis angyalka gyújtotta meg az adventi koszorún az első gyertyát.

Ezt követően szeretetvendégségre került sor az iskola épületében, ahol sült kolbász, forralt bor, finom teák és sütemények várták az egybegyűlteket egy kellemes beszélgetésre.

Mindenkinek csendes, békés, szeretetteljes ádventi készülődést kívánunk.

Schukkert Ádámné

Ádventi gyertyagyújtás programja:

Csajkovszkij: f-moll Románc
Harmonikás: Pataki Ádám

Orgona darab: Köcsky Tibor: Adjon Isten jó éjszakát c. feldolgozása
Orgonista + ének: Racskó Eszter

Felkészítő tanár: Köcsky Tibor, Perényiné Harti Alíz

Vivaldi: g-moll Concerto 2. tétel csellótrió
Csellisták: Klenk Botond, Kovács Kíra, Diána, Tóth Ádám

Felkészítő tanár: Gajzágó Mariann

Orgona darab:   Georg Friedrich Haendel: Arrival of the queen Sheba (Séba királynő érkezése)
Orgonista: Koch Boglárka (Gyül. kántor)