Újabb értékes dokumentumokkal gazdagodott honlapunk. Schönveitz János, aki már korábban is fellelt gyülekezetünkre vonatkozó újságcikkeket, most interneten keresztül megvásárolta a Paksi Evangélikus Ifjúsági Egyesületi Férfikar 1924-ben készült jelvényét, s a róla készült felvételeket nekünk ajándékozta.  Nagy örömmel tesszük ezt is közzé újonnan alakítandó rovatunkban:

„Dokumentumok 1866-tól” (Megtalálható: ide kattintva vagy a gyülekezet története főcím alatt.)

A rovatcím évszáma Horváth Sándor lelkész paksi megválasztásának ideje, s a róla szóló cikkre utal, mely már eddig is olvasható volt a neve alatt szereplő írások között.

Mint az előbbiek, most szintén Schönveitz János jóvoltából került birtokunkba a Harangszó című folyóirat három példányának részlete 1925-29-ből, melyek a paksi Evangélikus Nő- és Leányegylet és az Evangélikus Ifjúsági Egyesület megalakulásáról és tevékenységéről tudósítanak, ennek kapcsán gyülekezetünk akkori életébe is bepillanthatunk. Kapi Béla püspök, korábbi lelkészek, helyi egyházi vezetők, s az idősebbek számára talán ismert gyülekezeti tagok nevei is felbukkannak.

Érdekes időutazásként ajánlom figyelmükbe!

Harangszo__1929.12.25._Paks-1.pdf

Harangszo_1925.02.01._Megalakul_az_evangęlikus_ifjusagi_egyesulet-1.pdf