A már hagyománnyá vált ádventi gyertyagyújtásra 2010. november 27-én a paksi Roger Schillig fúvószenekar fújta a gyülekezőt az evangélikus templomban.
Rövid műsoruk után Szabó Vilmos Béla esperes köszöntötte házigazdaként az egybegyűlteket, majd az evangélikus kórus énekelt.

Dr. Hafenscher Károly lelkész, a révfülöpi Evangélikus Oktatási Központ igazgatója látta el az áhitat szolgálatát.

Gadányi Andrea és hittanosainak rövid irodalmi műsora után, a gyülekezet éneke alatt, az angyalkák meggyújtották a nagy ádventi koszorún az első gyertyát. Ezt követően Koch Boglárka kántor orgonált.

A templom teraszáról szóló fúvószene mellett kolbászsütés, forralt bor várta az udvaron a vendégeket és süteménykóstolással folytatódott a beszélgetés az iskolaépületben.

Kochné Inotai Gyöngyi