Gyülekezetünkben november 30-án a hagyományokhoz híven került sor az Ádventi gyertyagyújtás megrendezésére.

Az idei évben már délelőtt elindult a készülődés, a gyermekek számára kilenc órakor kezdődött a program. Kicsik, nagyok, anyukák, nagymamák és segítők együtt készítettek karácsonyi díszeket és meglepetéssel kedveskedtek az esti ünnepség résztvevőinek. Kedves, vidám hangulatú délelőtt volt. A gyerekek így próbáltak ráhangolódni az ádventi várakozásra.

Az este öt órakor kezdődő gyertyagyújtási istentiszteleten megtelt a templom. Az ünnepi program a Roger Schilling fúvószenekar koncertjével kezdődött. A színvonalas műsor után Szabó Vilmos Béla esperes Úr köszöntötte a jelenlévőket. Az áhítatot Beke Mátyás gyönki evangélikus lelkész tartotta. Áhítatában különös hangsúlyt kapott a várakozás, elcsendesedés. Ne hagyjuk, hogy ünnepi készülődésünk rohanásból, ajándék vásárlásból álljon és elvesszen a lényeg, Jézus, aki Ő maga az ajándék! Isten nekünk adta legnagyobb kincsét, egyszülött fiát Jézus Krisztust, az igazi ajándékunkat – nekünk csak egy feladatunk van a rohanó világban, erről nem elfeledkezni!

Most is szerepeltek a hittanos gyerekek és ádventi verset mondtak. A hitoktatónk felolvasta Szabó Petra erre az alkalomra írt imádságát. Meghallgattuk az énekkar szolgálatát is. Angyalkák gyújtották meg a nagy ádventi koszorú első gyertyáját és ezzel kezdetét vette az Ádvent, a várakozás Úrjézus Krisztus eljövetelére.

Az időjárás is kedvezett az alkalomra, nem volt hideg, így a templom udvarán fogyaszthattuk el a forralt bort, forró teát és az elengedhetetlen hagyomány szerinti sült kolbászt. Az iskolaépületben finom sütemények voltak, szépen fogyott a gyerekek által délelőtt készített süti is. Sok ismerős társaságában, kellemesen és vidáman telt az este.

Mindenkinek szeretetteljes és elcsendesedős ádventi készülődést kívánunk. Ne feledjük a bevásárló központok hangos forgatagában, hogy közeledik hozzánk az igazi ajándék, a Megváltó!

szöveg: Gadányi Józsefné
fotók és videók: Gadányi Józsefné, Tóth Zsófia, Bolla Dorottya