Mutatott címke: Felhívás

Presbiterképzés - 2018
Létrehozva: május 2. » Címkék: Felhívás

Kedves Testvérek!

Egyházunk különleges lehetőséget biztosít évek óta mindenki számára, aki szeretne felkészülni a gyülekezeti szolgálatra. Ezért rendezzük meg a presbiterképző tanfolyamokat Révfülöpön, az Ordass Lajos Evangélikus Oktatási Központban.

A magas színvonalú program lehetőséget kínál arra, hogy hitben erősödjenek, tudásban gyarapodjanak és közösségben épüljenek a kurzusra érkezők.

Egy tanfolyam három hétvégéből áll, kiváló előadókkal, s mindig jó hangulatban.

A 2018-as tanfolyam három alkalmát júniusban, októberben és novemberben tartjuk.

Az első hétvége: június 8-10. (a tervezett őszi folytatás: október 12-14 és december 7-9). Jelentkezni lehet a presbiterkepzes@lutheran.hu címen.

A költségeket az Országos Egyház állja, csak az útiköltségről kell gondoskodni az illetőnek (vagy még jobb, ha a gyülekezetnek.)

Mellékelem a tematikát is.

Biztatunk jelentkezésre minden érdeklődőt: presbitert, leendő presbitert, gyülekezeti munkatársat, s bárkit, aki tisztség nélkül szívügyének tekinti az egyház életét és a benne folyó szolgálatot. Annak is örülünk, ha egy gyülekezetből több fős kiscsoportok érkeznek.

Jelentkezésüket várjuk május 22-ig.

PRK_Program_2018.pdf

Életükre Isten áldását kérve, szeretettel:

Dr. Hafenscher Károly

lelkész, igazgató

a MEE Zsinatának lelkészi elnöke

Presbiterképzés - 2018

Választási eredmények
Létrehozva: március 28. » Címkék: Események, Felhívás, Meghívó, Presbitérium

Húsvét ünnepi istentiszteleti rend
Létrehozva: március 27. » Címkék: Meghívó, Beharangozó, Események, Felhívás, Húsvét, Istentiszteletek

Gyülekezeti választások
Létrehozva: március 17. » Címkék: Felhívás, Események, Beharangozó
Böjti evangélizáció
Létrehozva: március 17. » Címkék: Meghívó, Beharangozó, Események, Felhívás, Húsvét

Karácsony ünnepi istentiszteleti rend
Létrehozva: 2017. december 12. » Címkék: Beharangozó, Események, Felhívás, Meghívó, Hittan

Egyházközségi járulék
Létrehozva: 2013. január 15. » Címkék: Felhívás, Honlap

Áldásban gazdag, boldog új esztendőt kívánunk minden kedves olvasónknak! A 2012. évi statisztikai adatokat rövidesen a Lehetőségek menüpont alatt olvashatják.

Tájékoztatjuk gyülekezetünk tagjait, hogy az egyházközségi járulék összege 2013. január 1-jétől 6000 Ft/főre változott.

Egyházfenntartói járulék
Létrehozva: 2012. január 9. » Címkék: Felhívás

Az egyházfenntartói járulék 2012-ben is 5000 Ft. (Nem változott!)

Tavaszi körletrendezés, templomtakarítás
Létrehozva: 2011. március 29. » Címkék: Felhívás

Értesítjük a kedves Testvéreket. hogy 2011. április 2-án reggel 8 órától a templom környezetében tavaszi nagytakarítás lesz. ( Fák, bokrok metszése, a kert és udvar rendezése és lomtalanítás.)

A templombelsőt 2011. április 9-én 8 órától takarítjuk.

Minden segítő kézre (akár egy-két órára is) számítunk!

Egyházfenntartói járulék
Létrehozva: 2010. április 5. » Címkék: Felhívás

Egyházfenntartói járulék: 5000Ft/fő/év

Kérjük, támogassa adója 1%-ával gyülekezetünket! Adószámunk: 19233088-1-17

A Paksi Evangélikus Egyházközség számlaszáma: 10404326-43212101

Bibliák, Énekeskönyvek, Evangélikus Élet, egyéb olvasmányok kaphatók a templomban vagy a lelkészi hivatalban.