Mutatott címke: Évforduló

Ádventi események

Reformáció egyházai mutatkoztak be a Paksi Önkormányzat előtt és egy 500 szeletes tortával ünnepelték a félévezredes jubileumot
Létrehozva: 2017. november 20. » Címkék: Évforduló, Reformáció 500

A Reformáció 500. jubileumi programsorozat keretein belül 2017. október 30-án a Városháza előtt megrendezett megemlékezésen gyülekezetünk helytörténeti kiállítással és a gyerekek ez alkalomra készített rajzaival várta az érdeklődőket. Mindenkit, aki ellátogatott a gyülekezet sátrába egy kis meglepetéssel is vártuk. Az érdeklődők megnézhettek egy kis összeállítást a gyülekezet életéből, a gyerekek pedig a reformációs keréknél próbálhatták ki szerencséjüket. A látogatók még Luther Mártonnal is találkozhattak.

A cikket írta: Nagyné Gadányi Andrea

Fotók: Horváth Zoltán

Ünnepi ökumenikus istentiszteleten ünnepelték a reformáció 500. évfordulóját, gyermekek közreműködésével

Köztünk élő Luther Márton

Október utolsó napján személyesen találkozhatott Luther Mártonnal, aki elment a templomba, mert ünnepeltünk, ekkor volt a reformáció ünnepe és az idén éppen az ötszázadik. Az ökumenikus istentisztelet keretében a hittanos gyerekek egy kedves darabbal elevenítették föl a félezer évvel ezelőtti eseményeket. Tetzel János ajánlotta az akciós áru búcsúcédulákat vitázva Lutherrel, majd diákok faggatták tanításáról Márton testvért, végezetül Bóra Katalin is elmesélte életét és házasságát.

Üde színfolt volt a gyerekek játéka az istentisztelet ünnepélyes szövetében. Köszönjük a gyerekek játékát és mindenki munkáját, aki elősegítette ezt a kis műsort.

A cikket írta: Nagy Zoltán

Fotók: Zuschlag János

Szabó Kata orgonaművész és Koch Boglárka evangélikus kántor "Zene és reformáció" című koncertjével kezdődött a Reformáció 500. jubileumi sorozat gyülekezetünkben
Létrehozva: 2017. november 20. » Címkék: Évforduló, Reformáció 500

Folytatódott templomunkban a nagyszerű hagyomány, újabb csodálatos zenei élménynek lehettünk részesei. Zene és reformáció címmel nagy sikerű koncertet hallgathattunk meg október 28-án.

Szabó Kata orgonaművész, kántor és Koch Boglárka kántorunk tolmácsolásában többek között J.S.Bach, Crüger, Telemann, Johannes Brahms, Mendelssohn művei csendültek fel orgonán és énekhangon.

A hálás közönség lelkes tapsát az előadók ráadással viszonozták.

Mezősi Andrea

Reformáció 500