Mutatott címke: Adventi gyertyagyújtás

Ádventi események

Adventi gyertyagyújtás
Létrehozva: 2017. december 7. » Címkék: Adventi gyertyagyújtás, Adventi beszámolók

2017. december 2-án került újra sor gyülekezetünkben az ádventi koszorú első gyertyájának meggyújtására. Az előző évekhez hasonlóan egy ádventi zenés áhitat előzte meg az eseményt. Tamási János és Nikola Péter reformáció korabeli énekeket adtak elő lant- és furulyakísérettel a Reformáció 500. évfordulója alkalmából. Ezt követően Gáncs Péter, Déli Egyházkerület püspöke hirdette Isten igéjét az ádventi készülődés, a megtérés szükségességéről. Az alkalmat tovább színesítette gyülekezetünk kántorának, Koch Boglárkának és kórusának ádventi szolgálata Simon Péter karnagy vezényletével. Természetesen nem maradt el az azt követő szeretetvendégség sem, és annak elengedhetetlen részei: a sült kolbász és a forralt bor, amelyek mellett újra lehetőség volt a találkozásokra és beszélgetésekre.

Írta: Nepp Éva

A videót és a képeket készítette: Zuschlag János

Ádventi gyertyagyújtás Gáncs Péter egyházkerületünk püspökének szolgálatával
Létrehozva: 2017. november 29. » Címkék: Adventi gyertyagyújtás, Beharangozó, Események, Meghívó

Ádventi gyertyagyújtás 2016. november 26.
Létrehozva: 2016. december 16. » Címkék: Adventi gyertyagyújtás, Kórus szolgálat

A képeket és videókat Tóth János készítette.